Česko-Saská burza praxí

Pro studenty je čím dál důležitější, aby mohli získávat první praktické zkušenosti již před dokončením studia. To se pozitivně projeví nejen při volbě povolání, ale také se tím zvyšuje šance při hledání pracovního místa. Rozšiřováním a profesionalizací burzy praxí mají saští i čeští studenti humanitních, sociálních a ekonomických věd získat větší odvahu k absolvování praxe v sousední zemi. Vazby, které tímto vzniknou, mohou pomoci udržet mladé odborníky po absolvování studia v daném regionu, a tak zabránit odlivu kvalifikovaného personálu. Burzu praxí schvalují a podporují mnozí partneři zapojení do tohoto projetku.

Na žádost může ČSVI (Česko-Saská Vysokoškolská Iniciativa) poskytnou studentům příspěvek na mobilitu, tzn. jednorázově hradit jízdné do místa praxe a zpět v rámci realizační oblasti v Sasku, popř. Česku.

Zahraniční praxe může být za určitých předpokladů financována formou stipednia z LEONARDO-BÜRO PART SACHSEN. Bližší informace naleznete na webové stránce této kanceláře (stránka bude otevřena v novém okně).


Inzerovat praxi

Můžete Vy nebo Vaše firma nabídnout praxi pro studenty?

Nabídka praxí 

 

Nabídka praxí

Die Praktikumsbörse enthält aktuell 0 Stellenangebote.
Anbieter Praktikumsort - DE | CZ Vergütung Beginn Dauer
zurück